Секс, зрада і філософія буття

Назва твору: Адюльтер
Автор: Пауло Коельйо
Видавець: «Клуб сімейного дозвілля»
Рік: 2014
Перекладач: Володимир Шовкун

Черговий раз українське видавництво « Клуб сімейного дозвілля» синхронно з іншими світовими видавництвами, випустило у світ книжкову новинку від знаменитого бразильського письменника Пауло Коельйо, а саме його новий роман – «Адюльтер».

 

Відомо, що спочатку автор не планував писати книгу, лише хотів провести онлайн-дискусію, але потім сів, і у нього в голові з’явилася ідея, і Коельйо почав писати. Книга вийшла ніби підвішеною в повітрі, як зізнається сам письменник, і вона немов залучає читачів до відвертого обговорення проблеми перелюбства серед сучасних подружніх пар, що є ключовою проблемою у сюжеті роману.

Для тих хто не в курсі зазначу, що ( «адюльтер» франц .) означає добровільний статевий акт  між особою, яка перебуває в шлюбі, і особою, яка не є її чоловіком або дружиною. Вікіпедія пише, що історично, адюльтер майже в усіх культурах світу був жорстоко караний, бувало, навіть, до страти.

Новий, визнаний бестселером у Португалії, Італії, Польщі та Франції твір розповідає історію Лінди. Заміжньої жінки, яка відчуває порожнечу у своєму житті і не знає чим зарадити депресії. Ій здається, що всі її мрії здійснилися і вже нема чого бажати. Вона зустрічає Жакоба, свого колишнього бойфренда шкільних часів, між ними знову спалахує пристрасть і Лінда відважується на подружню зраду.

(c) Marvin Zilm

   «Адюльтер» є другим романом Пауло Коельйо після «11 хвилин», де однією з головних тем є секс. Зокрема автор розписує роздуми про проблеми сексу у шлюбі, наводяться соціологічні данні про шлюбні зради у Швейцарії. Також, в книжці є кілька дуже відвертих еротичних і сексуальних сцен.

Оповідь ведеться від першої жіночої особи. Головній героїні за 30, однак тон повісті, інколи, трохи примушує в тому засумніватися. Досконалість викладених зрілих думок, часом, пасує втричі  старшому чоловікові. Ця деталь вказує на майстерність і роль автора-творця  у творі.

Солодка на смак фірмова алегорія та філософія буття від Пауло Коельйо, теж присутня в книжці. Вона надає їй сенс, вона заворожує фантазію своєю красою, вона знову вказує на те за що так люблять мільйони читачів творчість мудрого бразильця.

 

Юрій Мостовий (с)